Леся Хоменко
Мисткиня та кураторка резиденції
Працює з живописом, інсталяціями, відео та перформансом.
У своїх роботах деконструює наративність образу та перетворює картини на об’єкти.
Володарка премії Каземира Малевича у 2012 та 2016 роках Учасниця групи Р.Е.П. та кураторського об’єднання ХУДРАДА. Представляла Україну на Венеціанській бієнале 2022 року.
/*empty space*/
Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у 2004 році.
Родом з Києва.
Від початку повномасштабного вторгнення Леся з сім'єю була змушена переміститись у Івано-Франківськ. Зараз художниця перебуває за кордоном.
Від початку резиденції Лесю цікавить тема дегуманізації — те як ми змінюємось, стаючи кровожерливими та насолоджуючись видом мертвих ворогів, і те, які ці відчуття є незрозумілими західному світові.
«Мирні» предмети з зображень художниці — це «ключі» через які людина, яка не переживала війну, може краще зрозуміти цей досвід.
Манекени для Лесі Хоменко — це ще один батальйон. Вони виходять вночі зі своїх розбитих вітрин, перетворюючись на вамрірів-монстрів, аби мститися російським солдатам.
Ця робота є реплікою на березневу фотографію Нікіти Кадана, зробленою ним в Києві після обстрілу Лук'янівки.
«манекени»

Працюючи на резиденції весь час доводилось кидати почату роботу і бігти в укриття, коли лунав звук повітряної тривоги. Тому недописаний живопис — один з дуже гострих образів воєнного часу.
Леся Хоменко пише картину під виючий звук сирени та переривається, щоб спуститись у підвал. На картині зображено телефон в руці авторки із включеним додатком повітряної тривоги, а перформативну частину роботи документує Марія Леоненко, учасниця Робочої кімнати і колега Хоменко.
Недописану роботу Леся привозить із собою до Варшави, куди евакуюється разом із сім’єю та передає картину варшавському художнику Міколаю Хиляку. Він бере опіку над картиною та завершує її.
«повітряна тривога»
Леся працює в майстерні резиденції Робоча кімната.
Івано-франківськ, Березень 2022.
Під час повітряної тривоги повно людей з домашніми тваринами. Це моя сім‘я. На підлозі сидіти дуже холодно. Київський метрополітен.
24 лютого, 2022.
«макс в Армії»
Волошини запропонували ночувати в їх галереї, там тепло і безпечно. Київ.
резиденція в Уяздовському замку.
Варшава. Квітень 22.