Ярослава-марія хоменко
Дизайнерка одягу, ілюстраторка, мисткиня.
У 2011 році заснувала бренд RCR KHOMENKO. У 2013 — переможниця Harper’s Bazaar Fashion Forward. у 2019 започаткувала апсайкл-проект XOMEHKO з фокусом на концептуальність і технологічність. Разом з Дімою Міхєєвим започаткувала техніку «жатки», яка застосовується у всіх речах бренду ХОМЕНКО.
/*empty space*/
випускниця факультету дизайну КНУТД.
Родом з Києва.
До початку повномасштабної війни жила та працювала в Києві.

Перше відчуття, яке принесла ця війна — був жах, а потім я зрозуміла, що це справжнє відчуття змін. Це захисний механізм розуму і здатність мислити стратегічно, не зважаючи ні на що.
Тож з часом шок пройшов та з`явилось питання «як я можу вижити, відчувати, жити, спілкуватися і працювати в цих нових умовах і чим я можу бути корисною?».
humanitarian aid project
скетчі
Після переїзду в Івано‑Франківськ на західній Україні я побачила ці нескінченні купи одягу з гуманітарної допомоги, що наштовхнуло мене на думку про реконструкцію руйнувань. Якщо війна — це руйнування, ми повинні відновити наш новий світ на цих руїнах. За допомогою місцевих організацій («Промприлад», «МетаЛаб», «Фраміоре», Центр освітніх інновацій) я зібрала з гуманітарної допомоги весь непридатний одяг, щоб реконструювати його у нові об’єкти.
після виїзду з України, Ярослава продовжила працювати з речима з гуманітарної допомоги, які видають українцям.
На фото — процес створення одягу з решток тканин у Варшаві.
процес створення робіт.
фото гуманітарки для українців, яку Ярослава знайшла у Франкфурті.